Purmo Aqulo F1P 90x180x2000mm, czyli kaloryfer kanałowy o podwyższonej wydajności z wentylatorem.


Kaloryfery kanałowe to najlepszy pomysł na ogrzewanie w wnętrzach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brak miejsca na zamontowanie kaloryferów ściennych. Bywa, że w nowoczesnych dużych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na pokrycie zapotrzebowania pokoju na ciepło, ponieważ posiadają znacznie wyższą wydajność niż tradycyjne ogrzewanie kaloryferami. kaloryfery montowane na ścianie o wysokiej mocy mają zwykle znaczne gabaryty i niełatwo je wkomponować w przestronne wnętrza.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P dedykowane są do montażu w posadzkach grzanych pomieszczeń. Wzmocniony wymiennik ciepła umieszczony jest w stalowej wannie, jaką wkłada się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten zawiera ciche wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, zapewniające sztuczny obieg ciepła i przez to odpowiednio większą moc cieplną grzejnika. Wzorem tego rodzaju grzejników montowanych w wylewce jest Purmo Aquilo F1P 90x260x3000mm.


Aby prawidłowo podłączyć grzejnik do instalacji elektrycznej konieczny jest transformator, z tego powodu, że wentylatory zasilane są napięciem 12V. Jednocześnie wymaganym wyposażeniem jest sterownik sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje różne rodzaje osprzętu uzależniona od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym elementem, który trzeba montować na kaloryferze jest kratka maskująca. W tym wypadku producent też proponuje duży wachlarz produktów – od kratek drewnianych poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i odporności: ze stali nierdzewnej.