Klimatyzacja do ogrzewania domu

Wybór urządzenia klimatyzacyjnego jest zależny od trzech elementów: możliwości montażowych, wielkości chłodzonej przestrzeni oraz opcji dodatkowych. typowe systemy klimatyzacji w wersji split wymagają montażu jednostki na budynku. Trzeba znaleźć właściwe miejsce na jednostkę zewnętrzną oraz rozprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania urządzeń pokojowych.

Montując na zewnątrz jednostkę klimatyzatora należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy działki nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć także wartości z karty technicznej w zależności warunków zabudowy. Jednostki pokojowe klimatyzatora mogą być zamontowane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 6,45/6,45kW. Moc chłodząca w dużej mierze zależy od kubatury chłodzonej przestrzeni. Najczęściej zakłada się wartości na poziomie 80-120 W mocy chłodzącej na m2 pomieszczenia dla wysokości 2,65m. Duży wpływ ma także nasłonecznienie a tym samy okna. W lokalach wykorzystywanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 100-200W od osoby w zależności od charakteru aktywności.

Z funkcji dodatkowych warto rozważyć funkcję ogrzewania. Współczesne klimatyzatory w wersji split potrafią efektywnie dogrzewać pomieszczenie w okresach przejściowych a nawet przy lekkiej zimie. Koszt takiego ogrzewania jest dwa razy niższy niż grzejnikami elektrycznymi.